Licówki

Czym są licówki?

Niewątpliwymi zaletami licówek jest fakt ich niskiej inwazyjności przy utrzymaniu doskonałych wrażeń estetycznych. Nie bez powodu licówki stały się tak popularnym rozwiązaniem nie tylko wśród gwiazd show-businessu, ale też zwykłych ludzi, pragnących na nowo cieszyć się uśmiechem niemalże idealnym! Zachęcamy wszystkich pacjentów do zapoznania się z tymi niepozornymi płatkami, które mogą zmienić uśmiech na lepsze!

Rodzaje licówek na zęby

Spośród licówek dostępnych do wykonania w zakresie naprawy wyglądu zęba można wyróżnić dla przykładu poniższe z wymienionych rodzajów.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to niezwykle elastyczne rozwiązanie, zwłaszcza z natury na wykorzystany w jego tworzeniu materiał. Sama żywica kompozytowa to nic innego jak materiał, z którego wykonuje się wypełnienia stomatologiczne. Jest ona niezwykle prosta w formowaniu, dzięki czemu w prosty sposób możliwe jest stworzenie unikanego kształtu licówki. Dają one także szansę na uzyskanie niezwykle estetycznego efektu, już w przeciągu jednej wizyty. Licówki kompozytowe to także świetna opcja na zredukowanie negatywnych odczuć związanych z nadwrażliwością zębów. Chronią one szkliwo przed wpływem zimnych czy kwaśnych pokarmów i napoi, przez co uniemożliwiają odebranie bodźców, przeradzających się w dolegliwości bólowe.

https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/identique-licowki-kompozytowe-circle.png
https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/identique-licowki-porcelanowe-circle.png

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie porcelanowe płatki, gwarantujące niezwykle zadowalający efekt. Materiał ten jest powszechnie stosowany w stomatologii, a głównymi zaletami jego stosowania są estetyka oraz wygląd zbliżony do naturalnego uzębienia. Dzięki temu nowo założone licówki stają się integralną częścią zęba i wpasują się w jego strukturę, niemalże nie pozostawiając śladów. To niezwykle ważne, gdyż fakt ten daje pacjentom komfort uśmiechania się, jakiego brakowało im od dawna.

Wskazania do założenia licówek

Licówki, niezależnie od typu czy modelu, stają się pomocne w przypadku gdy pacjent pragnie:

  • Zmienić kolor zębów przebarwionych, bez konieczności poddawania się wybielaniu zębów
  • Dokonać korekty wymiarów zęba, niezależnie od tego, czy mowa tu o jego szerokości lub długości; licówka daje szansę na plastyczne uformowanie zęba, pasującego do reszty elementów uzębienia
  • Wyeliminować poprzez przykrycie licówką drobnych zniszczeń zęba takich jak pęknięcia czy ukruszenia i dalsze stworzenie zęba o optymalnym kształcie
  • Wykonać korektę ustawienia zęba odbiegającego od normy w łuku zębowym, który jest delikatnie zrotowany czy też nienaturalnie wychylony.

https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/identique-licowki-wskazowki-do-zalozenia-circle.png
https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/identique-licowki-bez-szlifowania-circle.png

Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania to jedno z najbardziej estetycznych i zarazem prostych rozwiązań z zakresu naprawy estetyki uśmiechu pacjenta. To, czym one się wyróżniają, jest fakt, że nie wymagają one żadnej ingerencji w powierzchnię szkliwa zęba, do którego zostaną one przymocowane. Taki brak ingerencji w strukturę tkanek szkliwa sprawia, że licówki bez szlifowania Stomatolog zaleci je w przypadku: – Poszerzenia i wydłużenia wymiarów zęba (o ile oczywiście pozwalają na to warunki zgryzowe, minimalizujące szanse uszkodzenia licówki) – Potrzeby zamknięcia diastemy (wyraźnej przerwy pomiędzy sąsiadującymi zębami).

Cennik - Licówki

tymczasowe licówki akrylowe
60 zł
licówka tymczasowa
200 zł
licówki ceramiczne
900 zł
licówki ręcznie malowane
1200 zł
licówki pełnoceramiczne
1700 zł
licówki pełnoceramiczne bez szlifowania
1800 zł

Ceny podane są w złotówkach. Cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Lekarzem wykonującym
zabieg jest:
lek. stom.
AGNIESZKA GRONEK

Opinie

ZADZWOŃ TERAZ