Profilaktyka stomatologiczna

Skaling

Profilaktyka stomatologiczna to szereg działań, których celem jest efektywne zapobieganie powstawaniu poważnych chorób zębów czy też samego przyzębia (wszystkie tkanki otaczające zęby w jamie ustnej). Zabiegi z zakresu profilaktyki powinny być stosowane wraz z podstawowymi czynnościami higieny wykonywanymi przez samego pacjenta. Tylko tak możliwe stanie się utrzymanie odpowiedniego stanu zdrowia jamy ustnej.

Skaling to zabieg skupiający się na usuwaniu przy pomocy skalera ultradźwiękowego twardych złogów w postaci kamienia nazębnego. Gromadzi się on na powierzchni zębów i stopniowo prowadzi nie tylko do poważnego zapalenia dziąseł czy przyzębia, ale też odsłonięcia szyjek czy nawet korzeni zębów. Pacjenci rzadko zdają sobie sprawę z tego, że kamień nazębny jest źródłem niezwykle nieprzyjemnego zapachu z ust, spowodowanego przez obecność bakterii. Po usunięciu kamienia nazębnego zęby zostaną wypolerowane –  tak, aby zapewnić maksymalną estetykę.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to natomiast niezwykle skuteczny sposób na usuwanie płytki nazębnej, która ma postać osadu zbierającego się na zębach. Jej regularne i dokładne usuwanie jest niezwykle ważne, gdyż jeżeli zostanie ona pozostawiona na powierzchni uzębienia, z czasem zwapnieje, zamieniając się w znacznie trudniejszy do usunięcia kamień nazębny.

Samo piaskowanie zębów polega na usuwaniu płytki nazębnej przy pomocy mieszaniny wody, powietrza oraz dwuwęglanu sodu. Jest ona wyrzucana z aparatu pod bardzo wysokim ciśnieniem, co zapewnia nie tylko kompletne oczyszczenie szkliwa, ale też dotarcie nawet do najbardziej niedostępnych zakamarków łuków zębowych. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

https://identique.net/wp-content/uploads/2019/09/identique-profilaktyka-piaskowanie-zebow-circle.png
https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/licowki5.jpg

Dlaczego warto dbać o zęby?

Odpowiednia profilaktyka zębów pozwala na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Higiena jamy ustnej to czasami zbyt mało, aby zapewnić optymalny stan uzębienia. Profilaktyka nie tylko zapobiega pojawieniu się próchnicy i parodontozy, ale też szeregu innych, znacznie poważniejszych chorób. Dzięki współpracy ze stomatologiem będziecie mogli brylować w towarzystwie swoim nienagannym uśmiechem!

Cennik - Profilaktyka stomatologiczna

Usunięcie kamienia nazębnego ultradźwiękami - SCALING
230 zł
Usunięcie osadu nazębnego – PIASKOWANIE
230 zł
Skaling z piaskowaniem
380 zł
Skaling z piaskowaniem i fluoryzacją
450 zł
Fluoryzacja/ACP
200 zł
Instruktaż higieny - indywidualny dobór preparatów do higieny
100-150 zł
Profilaktyka – wybarwianie płytki + instruktaż (dzieci / dorośli)
150 zł
Fluoryzacja – jeden ząb / Leczenie nadwrażliwości
150 zł
Szyny relaksacyjne/lecznicze
450-650 zł

Ceny podane są w złotówkach. Cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Opinie

ZADZWOŃ TERAZ