Ochraniacze

Ochraniacz na zęby

Podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych cechujących się wysoką kontaktowością, istnieje niezwykle duże ryzyko uszkodzenia dziąseł, warg, zębów. To właśnie dlatego, tak ważne staje się zastosowanie odpowiedniego ochraniacza na zęby w postaci specjalnej wkładki, który nie tylko zabezpieczy łuki zębowe przed bezpośrednim uderzeniem w okolice jamy ustnej, ale też pozwoli na ich ochronę poprzez zabsorbowanie i rozproszenie jego siły. Kluczowe jest jednak to, aby został on wykonany na podstawie unikalnych cech uzębienia danego pacjenta. Dzięki temu będzie on nie tylko stabilny, ale też spełni swoje zadania.

Odpowiednio wykonany ochraniacz na zęby zapobiega nie tylko powstaniu obrażeń tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej, ale też potencjalnych uszkodzeń stawu skroniowo-żuchwowego, jak i poważniejszym urazom, jakimi bez wątpienia są złamania kości twarzoczaszki, ze szczególnym wskazaniem na szczękę oraz żuchwę.

Każdy wykonywany przez nas ochraniacz ma postać specjalnej wkładki wykonanej z termoformowalnego plastiku, bądź gumy. Zalecamy korzystanie z niego w przypadku uprawiania każdego sportu kontaktowego, niezależnie od tego, czy mowa tutaj o profesjonalnym, czy amatorskim stopniu. Zadbanie o własne bezpieczeństwo powinno być największym priorytetem. Zapobieganie wystąpienia nieprzyjemnych i często bolesnych sytuacjom jest znacznie prostsze niż poddawanie się skomplikowanemu leczeniu stomatologicznemu.

Ochraniacze dla sportowców – zalety

Stosowanie ochraniaczy dla sportowców z pozoru może wydawać się czymś zbędnym, jednak pacjenci często zapominają o zaletach, jakie wynikają z ich wykorzystywania w sportach wyczynowych i kontaktowych. Należą do nich:

  • Efektywniejsza ochrona zębów przed ryzykiem wystąpienia poważnych urazów
  • Zmniejszenie ryzyka urazu szczęki oraz żuchwy
  • Możliwość dopasowania grubości ochraniacza do potrzeb pacjenta
  • Większe poczucie bezpieczeństwa

https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/karate.png
https://identique.net/wp-content/uploads/2019/08/skate.png

Indywidualne ochraniacze na zęby

Indywidualne ochraniacze na zęby to ochraniacze wykonywane na bazie unikalnych cech uzębienia pacjenta. Są one wręcz idealnym odwzorowaniem łuków zębowych. Dzięki temu, utrzymanie ochraniacza staje się znacznie prostsze i w żaden sposób nie utrudnia ono oddychania czy wyraźnego mówienia. Co więcej, pozwala on również na ochronę policzków czy ust od potencjalnych urazów wynikających ze zderzenia się z zębami.

Proces powstawania indywidualnego ochraniacza składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pobranie wycisku w gabinecie stomatologicznym, dzięki czemu żaden z ochraniaczy nie będzie identyczny. Z tego wycisku odlewany jest model gipsowy, na podstawie którego stworzony zostanie ochraniacz. Ostatnim krokiem jest wykorzystanie specjalistycznego urządzenia do tłoczenia, celem wykonana danego ochraniacza w kolorze wybranym przez pacjenta.

Cennik - Ochraniacze

Ochraniacz jednowarstwowy
400 zł
Ochraniacz wielowarstwowy (sporty kontaktowe)
650-750 zł

Ceny podane są w złotówkach. Cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Opinie

ZADZWOŃ TERAZ